26.04.2023 13:00

Vybavení na vodácký výcvik 2023

 „S ODDÍLÉM I NA VODĚ BEZPEČNĚ A SPRÁVNĚ 2023“

 

Záchranná vesta, pádlo, loď, to vše bude pro každého přihlášeného a včas zarezervovaného zajištěno, helma na plánovaný úsek řeky není nutná.

Převlečení do lodě, podle počasí, když bude teplo, stačí krátké kalhoty a tričko. Je třeba, aby se děti po skončení výuky na vodě mohly převléci do suchého. 

  1. Do chladnějšího počasí nějaké šusťákové kalhoty a větrovka. Nesají vodu, dobře usychají. Povinná vodácká vesta sama o sobě docela hřeje. 
  2. Děti bývají mokré, i když se „necvaknou“, případně cvičíme i za deště. Proto by neměla chybět osuška, kterou si mohou nechat v igelitce v loděnici.
  3. Na sluníčko, pokud se jede bez helmy, vždy něco na hlavu. V kánoi se snadno spálíme. Jde hlavně o ramena paže nos, ale hlavně stehna. V kajaku kromě stehen to stejné.
  4. Povinně jsou  přezuvky. V řece u břehu pod hladinou mohou číhat ostré střepy. používají se i  řemínkové sandály. Osvědčily se obyčejné, staré textilní tenisky. Bohužel tyto dříve laciné boty jsou nyní v kurzu pro mladé a jsou předražené.
  5. Bota musí držet na noze tak, aby se při chůzi ve vodě nevyzouvala. Občas bývají v akci za rozumnou cenu vodácké tenisky. Mají výhodu, že rychle vysychají.
  6. Doporučuji  postřik proti klíšťatům.
  7. Hodinky, mobily, řetízky, atd. rozhodně do lodě nebrat.
  8. Všechno sbaleno nejlépe v nějakém uzavíratelném zavazadle. Svoje věci si mohou nechat na hromádce v loděnici.
  9. Sraz a ukončení bude vždy v loděnici na Veslařské.
  10. Vždy nejpozději do úterka poledne si zarezervovat místo v lodi !

 

 

 

NEOPREN ?

VÝHODY: Dá se nosit i mokrý a nestudí, snadno usychá, je pružný.

NEVÝHODY: špatně se obléká, vysvléká a nevětrá, je choulostivý na mechanické poškození, je drahý a děti rostou.

Přihlášku naleznete na stránkách oddílu odkaz ZDE

 

—————

Zpět