07.05.2020 15:40

RESTART ČINNOSTI

 „S ODDÍLÉM I NA VODĚ BEZPEČNĚ A SPRÁVNĚ 2020“

VYBAVENÍ

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Záchranná vesta, případně helma, pádlo, loď, to bude pro každého zajištěno.

Převlečení do lodě, podle počasí, když bude teplo, stačí krátké kalhoty a tričko.

Do chladnějšího počasí nějaké šusťákové kalhoty a větrovka. Nesají vodu, dobře usychají. Povinná vodácká vesta sama o sobě docela hřeje.

Děti bývají mokré, i když se vyloženě  „necvaknou“, tak se hodí i osuška, kterou si mohou nechat v igelitce v loděnici.  

Na sluníčko, pokud se jede bez helmy, vždy něco na hlavu. V kánoi se snadno spálíme. Jde hlavně o ramena paže nos, ale hlavně stehna. V kajaku kromě stehen to stejné.

Povinně do lodě přezuvky. V řece u břehu pod hladinou mohou číhat ostré střepy. Stačí i staré řemínkové sandály. Osvědčily se obyčejné, staré textilní tenisky. Bota musí držet na noze pevně, aby se ani při chůzi ve vodě nevyzouvala. Kroksy pez paty padají z nohou. Občas bývají v akci za rozumnou cenu vodácké tenisky. Mají výhodu, že rychle vysychají.

NEOPREN ?  

VÝHODY: Dá se nosit i mokrý a nestudí, snadno usychá, je pružný.NEVÝHODY: špatně se obléká, vysvléká a nevětrá, je choulostivý na mechanické poškození, je drahý a děti rostou.Hodinky, mobily, řetízky, atd. rozhodně do lodě nebratVšechno sbaleno nejlépe v uzavíratelném zavazadle. Svoje věci si mohou nechat na hromádce v loděnici.

Sraz a ukončení bude vždy v loděnici na Veslařské.

Po konzultaci na Krajské hygienické stanici - podle zdravého rozumu není třeba roušku vyžadovat do lodě.  Jinak je rouška zatím stále bohužel samozřejmostí.

Termín zahájení a rozdělení do skupin sdělím co nejdříve podle zájmu.

 

—————

Zpět