04.02.2019 23:11

Rozšířený vodácký výcvik 2019

• V rámci programu  sportovní všestrannosti probíhá pod vedením oprávněného cvičitele od začátku května do konce června vodácký výcvik.
  • Protože nemáme vlastní loděnici a vybavení, včetně možnosti převozu lodí, tak to řešíme formou pronájmu.
  • Výcvik obsahuje teorii i praxi od správného výběru plavidla a pádla přes základní řídící prvky až po ovládání plavidla v proudící vodě.
  • Teoretické i praktické bloky doplněné promítáním a obsahují: techniku pádlování, jízda v klidné a proudící vodě, bezpečné chování v lodi a při nejrůznějších krizových situacích, vzájemná pomoc a spolupráce.
  • Aktivita probíhá v Brně, pravidelně každý týden. Jedna sekvence se skupinou na vodě trvá zhruba 1,5 - 2 hodiny.
  • Pro nejpokročilejší členy se plánuje vícedenní trénování v umělém slalomovém kanále v ČR s náročnými stupni obtížnosti, nebo (podle pokročilosti) jednodenní, či vícedenní splutí vhodné řeky v přiměřeném stupni obtížnosti.
  • Pokud by to letos o prázdninách vyšlo i na víc dnů, tak se snažím zjistit, který termín by se členům v rámci jejich prázdninového programu hodil nejvíc. Nebo jinak řečeno, kdy by mohlo nejvíce dětí. K tomu účelu prosím o informaci do sloupečku vlevo. Nahlaste mi prosím pro vás vhodné prázdninové termíny ZDE.