08.05.2021 22:21

Vybavení STŘEDY NA VODĚ

Převlečení do lodě

Zdůvodu Covid19 nebude možné požívat šatnu.

Podle počasí, když bude teplo stačí krátké kalhoty a tričko. Do chladnějšího počasí nějaké šusťáky a větrovka. Nesají vodu, dobře usychají. Tzv. aktivní prádlo se osvědčilo Na sluníčko pokud se jede bez helmy vždy něco na hlavu. Kdyby se někdo „cvaknul, tak se hodí i osuška, kterou si mohou nechat v igelitce v loděnici, ale minulý rok ji nikdo nepoužil.

V kanoi se snadno spálíme. Jde hlavně o ramena paže nos, ale hlavně stehna. V kajaku kromě stehen to stejné. Hodí se i sprej proti klíšťatům.

Povinná vodácká vesta sama o sobě docela hřeje. POVINNÉ jsou do lodě přezuvky. V řece u břehu pod hladinou mohou číhat skleněné střepy apod. Na lehké řeky stačí řemínkové sandály. Osvědčily se obyčejné, staré textilní tenisky. Bota musí držet na noze pevně, aby se nevyzouvala. Občas bývají v akci za rozumnou cenu vodácké boty. Mají výhodu, že rychle vysychají.

NEOPREN ?

VÝHODY: Dá se nosit i mokrý a nestudí,snadno usychá, je pružný.

NEVÝHODY:špatně se obléká,vysvléká a nevětrá, je choulostivý(podle tloušťky) na mechanické poškození, je drahý a děti rostou.

Hodinky,mobily,řetízky ,atd. rozhodně do lodě nebrat.

Sraz a ukončení bude vždy v loděnici na Veslařské. Všechno sbaleno nejlépe v nějakém zavazadle na záda. Svoje věci si mohou nechat na hromádce v loděnici.

Přihlášku naleznete na stránkách oddílu a nebo: Odkaz na písemnou přihlášku ZDE

Pokud jsem na něco zapomněl, tak je to moje chyba a zeptejte se prosím.

 

 

—————

Zpět